Dobrovoľník

Chceš sa stať dobrovoľníkom? 

Sme radi, že ťa dobrovoľníctvo zaujalo. Ak to chceš skúsiť a dobrovoľne pomôcť tam, kde je to potrebné, tak neváhaj a kontaktuj našu koordinátorku dobrovoľníkov, ktorá ti povie ako na to. Na stretnutie s tebou sa teší Denisa (mob: +421 903 269 799).

dobrovolnici-original

Čo ťa možno zaujíma: 

💡Kto je dobrovoľník/ dobrovoľníčka ? 💡Človek ochotný pomáhať druhým bez očakávanie nejakej protihodnoty.

💡Kto sa môže stať dobrovoľníkom ? 💡Dobrovoľníkom sa môže stať každá osoba, ktorá dovŕšila 15 rokov. Dobrovoľník, ktorý nedovŕšil vek 18 rokov, môže dobrovoľnícku činnosť vykonávať len so súhlasom svojho zákonného zástupcu.

💡Kedy o sebe môžem povedať že som dobrovoľník ? 💡Aby sme o sebe mohli povedať, že sme dobrovoľník, naša činnosť musí spĺnať 4 kritéria:

    1. Je neplatená - bez finančnej odmeny
    2. Vykonávame ju na základe slobodnej vôle a rozhodnutia
    3. Je vykonávaná mimo pracovných, služobných či študijných povinností
    4. Vykonávame ju v prospech iných ľudí, mimo našich rodinných príslušníkov, či známych

Existuje veľa činností, ktoré môže dobrovoľník robiť… dobrovoľník môže hrať iným na hudobný nástroj, venčiť psíky z útulku, sadiť stromy, pomáhať v nemocnici, viesť kreatívny krúžok pre deti, alebo hrať s deťmi futbal, sprevádzať nevidiacich k lekárom, čítať knihy seniorom a tak ďalej. Určite sa nájde niečo aj pre vás. Môžete „dobrovoľníčiť" z domu alebo mimo neho, sám alebo aj napríklad s priateľmi. Ak ste sa rozhodoli pre dobro a chcete aktívne pomáhať, môžete tak urobiť a využiť čas tam, kde vás skutočne potrebujú. Aktuálne ponuky a možnosť registrácie nájdete na odkaze nižšie.

 

Dobrovoľníkov aktuálne potrebujú tu »

 

Máš otázky alebo podnety? Kontaktuj nás

Ak si sa niekedy pri prechádzaní po Prešove dostal do situácie, že ťa oslovili nejakí ľudia bez domova a chcel by si im pomôcť bez toho, aby si„kŕmil ich závislosť“ - dúfame, že ti pomôže (dole pripojená) Príloha, ktorú nám poskytla naša členská organizácia Gréckokatolícka charita, Prešov, https://gkcharita-po.sk/.